Problemy z samochodem? Kiedy warto zdecydować się na holowanie

Okres wakacji to zawsze czas wzmożonego ruchu na drogach. W takich warunkach nietrudno o kolizję, wypadek czy po prostu awarię pojazdu. Co zrobić, gdy samochód nagle odmawia nam posłuszeństwa? Dowiedz się kiedy wezwać pomoc drogową.

Awarie zdarzają się najlepszym

Holowanie w krakowie

Awarie, kolizje, wypadki na drodze czy zwykłe sztuczki to coś zupełnie normalnego. Niemal każdy kierowca chociaż raz w swoim życiu przeżył taką sytuację. Widząc uszkodzony samochód stojący na poboczu, zawsze współczujemy osobie, która musi poradzić sobie z tą sytuacją. Jeśli to my mieliśmy pecha, przede wszystkim zachowajmy spokój. Nerwy, emocje i panika to nie najlepsi doradcy. Mimo, że poziom adrenaliny wzrasta, a taka sytuacja do najprzyjemniejszych nie należy, konieczne jest zachowanie maksymalnego spokoju i powstrzymanie nerwów. Jeśli wzięliśmy udział w kolizji lub znaleźliśmy się w innej niebezpiecznej sytuacji skupmy się przede wszystkim na naszym bezpieczeństwie. Konieczne jest zgaszenie silnika, założenie kamizelki odblaskowej, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, szybka analiza całej sytuacji i powiadomienie odpowiednich służb. Naturalnie jeśli zdarzy się nam złapać kapcia lub rozładować akumulator, z mała pomocą możemy poradzić sobie sami. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja gdy mamy do czynienia z poważniejszą awarią lub wypadkiem.

Nie ryzykuj

Dzisiejsze modele samochodów są coraz nowocześniejsze. Większość z nich już praktycznie w niczym nie przypomina pojazdów, którymi jeździliśmy 10 czy 15 lat temu. Technologia z roku na rok idzie do przodu, układy elektroniczne są coraz bardziej zaawansowane, a przez to również trudniejsze do samodzielnej naprawy. Niejednokrotnie niemożliwa bez odpowiedniego sprzętu jest nawet pobieżna diagnostyka. Próbując naprawić usterkę samodzielnie można co najwyżej jeszcze bardziej pogorszyć sytuację.

Inną kwestią są sytuacje związane z kolizjami, wypadkami i stłuczkami. Niestety wciąż wielu kierowców wsiada do uszkodzonych samochodów. Niejednokrotnie widzimy sytuacje, gdzie zaraz po wypadku, kierowca wsiada do uszkodzonego samochodu i odjeżdża. Wiele uszkodzeń jakie zachodzą  w trakcie kolizji nie jest widocznych z zewnątrz pojazdu. Zawsze warto upewnić się, że pojazd jest zdatny do dalszej jazdy. Nie warto ryzykować zdrowia i życia pasażerów samochodu.

Zadzwoń po pomoc drogową

pomoc drogowa

Wielu kierowców unika pomocy drogowej jak ognia. Zamiast korzystać z pomocy fachowców, próbują samodzielnie naprawiać uszkodzenia lub prosić o pomoc znajomych. Tymczasem w większość przypadków najrozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy drogowej. Jeśli nasz pojazd odmówił posłuszeństwa, nie wahajmy się tylko skorzystajmy z holowania. Jeśli obawiasz się kosztów z tym związanych, zabezpiecz się. Większość pakietów ubezpieczeniowych obejmuje pomoc drogową (w tym także holowanie). Zawsze jednak warto upewnić się, a na okres wakacyjny wykupić nawet dodatkowy pakiet. W taki sposób nie będziemy musieli martwić się na zapas, a w razie potrzeby bez wahania zadzwonimy po pomoc.

źródło: http://pomoc-drogowa-krakow.pl

Add a Comment