Dlaczego warto kupować biurka z regulowaną wysokością blatu?

Zmorą dzisiejszych czasów jest siedzący tryb życia. Mnóstwo ludzi pracuje dzisiaj przy biurku, spędzając w ten sposób nawet 10 albo i więcej godzin w pozycji siedzącej. Może się to bardzo negatywnie odbijać na zdrowiu, zwłaszcza jeśli podczas siedzącej pracy nie ma się zapewnionej odpowiedniej wygody.

Znaczenie biurka

Kluczowe znaczenie dla zdrowia pracownika biurowego spędzającego większość dnia w pozycji siedzącej ma rozmiar jego biurka. Rzecz w tym, że powinien być on dopasowany do wzrostu pracownika jak również do rodzaju wykonywanej przez niego pracy. Rzecz w tym, że nieco inna wysokość jest tą optymalną, kiedy pisze się na komputerze, a inna kiedy przegląda się dokumenty czy rozmawia z kontrahentami. Rozwiązaniem, jednym z najlepszych, są w tej sytuacji biurka z regulowaną wysokością. Pozwalają one zmieniać wysokość biurka zawsze wtedy, kiedy zmienia się wykonywaną czynność.

Oczywiście, regulacja wysokości mogłaby się odbywać poprzez zmianę wysokości siedziska. Dzisiaj w zasadzie wszystkie fotele biurowe posiadają mechanizm regulacji. Jak się jednak okazuje, regulacja ta pomocna jest tylko do pewnego stopnia. Rzeczywiście, jeśli ktoś dysponuje niskim biurkiem, może obniżyć sobie także siedzisko. Będzie mu może nieco wygodniej, jednak pozycja ciała na zbyt niskim fotelu także nie jest nigdy optymalna. Podobnie jest zresztą wtedy, gdy trzeba za wysoko podnosić fotel. Biurka z regulowaną wysokością zdają się być jedynym sposobem na uniknięcie problemów z kręgosłupem, regulowane fotele mogą być co najwyżej dodatkiem.

Zakresy wysokości

biurko regulowaneNiewątpliwie, wszystkie biurka z regulowaną wysokością blatu posiadają pewne zakresy, w jakich można zmieniać ich wysokość. Niewątpliwie, ważne, aby te zakresy były dosyć duże. W takiej sytuacji z biurka korzystać może wiele osób, o różnym wzroście.

Z pewnością na uwagę zasługują biurka elevogrande, które posiadają imponujący zakres regulacji. Wynosi on od 0.5 do 1,23 metra. Przy biurku ustawionym na najniższej wysokości z powodzeniem mogą więc siedzieć dzieci rozpoczynające dopiero swoją edukację. Jeśli natomiast biurko zostanie podniesione na maksymalną wysokość, nawet ludzie o wyjątkowo dużym wzroście będą mogli przy nim pracować.

Regulacja wysokości biurka elevo

biurka regulowaneWarto nieco bliżej przyjrzeć się temu, jak wygląda regulacja biurka elevogrande. Rzecz w tym, że biurka z regulowaną wysokością elevogrande mogą przyjmować w zasadzie dowolną wysokość z zakresu. Nie jest to wcale takie oczywiste, gdyż wiele regulowanych biurek jest skonstruowanych w ten sposób, że użytkownik może jedynie wybrać jedną z kilku wysokości. Jest to z pewnością pewne utrudnienie, gdyż nie ma możliwości ustawienia biurka na dokładnie tej wysokości, jaka jest potrzebna.

Biurka elevo jednak pozwalają ustawiać je na dowolnej pozycji. Ponadto, posiadają także opcję, dzięki której można zapisać pewne konkretne wysokości. Po co to robić? Chodzi o to, aby móc jednym przyciskiem nastawić odpowiednią wysokość biurka. Pozwala to uniknąć konieczności każdorazowego dopasowywania wysokości do własnych potrzeb. Funkcja biurka elevo pozwala na zapis trzech takich wysokości.

Kto korzysta z biurek z regulowaną wysokością?

Jak już wcześniej wspomniano, pracownicy biurowi są grupą ludzi, która zdecydowanie najbardziej potrzebuje tego typu biurek. Wynika to z charakteru ich pracy i z dużej liczby godzin spędzanych przed komputerem, czy też generalnie w pozycji siedzącej .Niemniej jednak, biurka z regulowaną wysokością z pewnością sprawdzą się również w gospodarstwie domowym, w którym korzystać będą z nich mogły zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Add a Comment