Czy warto zdecydować się na trenera personalnego?

Zdrowy styl życia na stałe zadomowił się w państwie nad Wisłą. Nikogo nie dziwią już lunchboxy, czy świeżo wyciskane soki. Starsze panie nie uciekają z przerażeniem widząc osobę uprawiającą jogging, a młode matki biegające z wózkiem to dla mieszkańców większych miast takich jak Wrocław – chleb powszedni. Siłownie są pełne nie tylko w pierwszym tygodniu stycznia, ale również w najbardziej gorących miesiącach roku.

TRENER PERSONALNY- MOTYWATOR SUKCESU

Konsultacje z trenerem personalnym cieszą się coraz większym powodzeniem. Samodzielnie układane w domowym zaciszu plany treningowe odchodzą do lamusa. Uprawianie aerobiku, czy same bieganie nie jest już trendy. Zajęcia z personalnym trenerem są teraz jak najbardziej na topie.

Kim jest trener personalny i co może nam zaoferować?

Trener personalny, zwany inaczej osobistym to osoba zajmująca się prowadzeniem indywidualnych treningów swoich klientów. Jego zadanie polega zarówno na stworzeniu przystosowanego do kondycji i możliwości klienta planu treningowego, jak i monitorowaniu wykonywanych ćwiczeń i innych sprawności ruchowych. Trener personalny ponadto czuwa nad prawidłowym wykonywaniem zaleconych czynności, ale również motywuje swoje klienta do podjęcia tychże zajęć.

Trener personalny, często oprócz ustalania indywidualnych planów treningowych, zajmuje się udzielaniem porad dietetycznych. Zazwyczaj posiada on w tym zakresie odpowiednie doświadczenie i potwierdzone dyplomami i certyfikatami umiejętności. Połączenie zmian dotyczących wysiłku fizycznego i żywienia przynosi w większości przypadków o wiele lepsze efekty końcowe, dlatego warto skorzystać z obydwu porad jednocześnie. W przypadku, gdy trener nie ma możliwości udzielenia wskazówek dietetycznych, kieruje swojego klienta do wykwalifikowanego personelu zajmującego się sprawami diety i odżywiania. Stosowanie głodówek i wyniszczających organizm diet eliminacyjnych nie jest wskazane podczas wzmożonego wysiłku fizycznego (ani w żadnym innym momencie życia). Jedynie zbilansowana dieta i odpowiednia dawka ruchu może zapewnić prawidłowy tj. zdrowy spadek masy ciała.
Ponadto trener personalny zajmuje się nie tylko osobami pragnącymi zrzucić kilka kilogramów, ale również tymi z aspiracjami do lepszego samopoczucia, czy zwiększenia swojej wydolności.

Trener personalny to jedyna osoba, która powie nam bez zakrywania się konwenansami, prawdę o naszej sylwetce i o możliwościach je rozwijania, dlatego warto skorzystać z jego porad.

TRENING PERSONALNY UCZYNI Z CIEBIE MISTRZA

Zbędne bieganie na bieżni, czy podnoszenie zbyt dużej ilości ciężarów na siłowni zdarzyć może się każdemu. Jednak nagminne nadwyrężanie swojego organizmu jest bardzo niezdrowe i może prowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości. Trener personalny, który najczęściej udziela swoich rad właśnie na siłowni, pomoże nam nie tylko dobrać właściwe dla nas przyrządy, ale również ustali indywidualny plan treningowy. Trening personalny to najlepsza z możliwości, którą można zafundować swojemu organizmowi. Odpowiednio dobrana dawka ruchu, a także prawidłowo wykonywane ćwiczenia to luksus dla naszych stawów i reszty układu ruchu. Trening personalny ponadto umożliwi nam dopasowanie własnego harmonogramu zajęć do proponowanych przez trenera ćwiczeń i aktywności. Już nigdy po męczącym dniu nie będziemy z trudem wlec się na siłownię – po prostu nasz trening odbędzie się w innym dogodnym dla nas czasie.

TRENUJ RAZEM Z NAMI- WROCŁAW

Miasta wojewódzkie, takie jak Wrocław stawiają przed swoimi mieszkańcami o wiele więcej możliwości rozwoju, niż małe miejscowości i wsie. Warto, korzystać z tych ofert, bo często są one nie tylko odpowiednio do nas przystosowane, ale również charakteryzują się atrakcyjną ceną. Trening personalny łatwiej wykonać posiadając swojego trenera personalnego na miejscu, niż jedynie jako głos w aplikacji mobilnej.

W tekście nie zostały użyte żadne nazwy i nazwiska trenerów personalnych, spowodowane jest to brakiem informacji na ten temat podanej przez Klienta. Jeżeli Klient pragnie dopisać własne informacje, np. imiona i nazwiska trenerów, może tego dokonać poprzez samodzielną edycję tekstu w miejscach słów kluczowych.
Pozdrawiam, Karolina Mg1ForceTeam

Add a Comment