Co zrobić kiedy samochód przestanie działać w trasie? – Pomoc drogowa z Olkusza doradza

Przed każdym wyjazdem w dłuższą trasę warto sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Nawet jeżeli jest to stosunkowo nowy pojazd, zawsze może przydarzyć się coś niespotykanego. Jeżeli w trasie samochód przestanie działać, jedynym wyjściem może okazać się holowanie lecz lepiej temu zapobiegać.

Kiedy powinniśmy zatrzymać się w trasie?

Jeżeli wybieramy się w długą podróż warto przeprowadzić gruntowny przegląd samochodu. Warto wymienić wszystkie podstawowe elementy, które często się zużywają. Należy pamiętać również o wymianie oleju oraz wszystkich płynów. Przede wszystkim hamulce i chłodnica mogą płatać figle podczas trasy.

Niestety, nawet osoba uważana za najbardziej ostrożną nie może przewidzieć wszystkiego co może wydarzyć się podczas trasy. Jeżeli dojdzie do jakiegoś niespodziewanego uszkodzenia samochodu, lub któraś z kontrolek zacznie się świecić, lepiej zjechać na bok, aniżeli kontynuować trasę. Jeżeli stanie się to na którejś z dróg krajowych, można spróbować zatrzymać innego kierowcę, który pomoże z holowaniem naszego samochodu do najbliższego mechanika. Jeżeli doszło do takiej sytuacji na autostradzie, niezbędne będzie zamówienie lawety.

Na pomoc? Holowanie!

Wiele osób czuje strach przed zamówieniem lawety sądząc, że jest to rozwiązanie bardzo drogie. Faktycznie, patrząc na niektóre oferty człowiek może się lekko przestraszyć tego, iż jedna pomoc ekipy drogowej będzie kosztowała majątek. Jednakże coraz większe grono ubezpieczycieli zawiera tę usługę w podstawowych pakietach ubezpieczeniowych. Warto przejrzeć dostępne oferty, które zawierają tę usługę. Coraz częściej usługa assistance jest zawarta w podstawowych pakietach OC. Niekiedy zawarta jest również w pakietach AC, ale dość często można dokupić możliwość holowania jako dodatkową usługę. Pakiety ubezpieczeń zawierające możliwość holowania są różne. W zależności od ceny pakietu, usługa może być całkowicie darmowa. W innych przypadkach jej koszt zależy od odległości, którą samochód musi być odholowany. Mając taki pakiet wykupiony w ramach ubezpieczenia, można być spokojnym w sytuacji kiedy dalsza podróż samochodem będzie niemożliwa. Pozwoli to uniknąć często bardzo wysokich kosztów.

Pomoc drogowa w Olkuszu

holowanie w olkuszuJak powszechnie wiadomo Olkusz jest miastem o bardzo dużym natężeniu ruchu. Nic dziwnego, gdyż jest to miasto bardzo wysoko rozwinięte z dużą liczbą mieszkańców. Będąc na podróży służbowej w Olkuszu, może dojść do sytuacji kiedy samochód przestanie działać. Nie będzie w tym nic dziwnego, gdyż warunki do prowadzenia samochodu są w tym mieście dość ciężkie. Szukając pomocy warto zwrócić się do firm oferujących holowanie. Zaletą Olkusza jest na pewno to, iż firm takich jest dużo. Niejedna firma holownicza w Olkuszu nie może narzekać na brak klientów, szczególnie z poza okolic tego miasta. Będąc jednak w tym mieście należy szczególnie mocno skupić się na jeździe. Jest to miasto zatłoczone i nawet chwila nieuwagi może spowodować stłuczkę.

Wybierając się w długą trasę warto przeprowadzić gruntowny przegląd samochodu, aby mieć pewność, iż podczas jazdy nic niespodziewanego się nie wydarzy. Niestety, życie jest nieprzewidywalne i nawet w najbardziej zadbanym samochodzie może coś ulec uszkodzeniu. W takich przypadkach warto skorzystać z usług firmy holowniczej, która pomoże dowieźć samochód do najbliższego warsztatu. Warto szukać pakietów ubezpieczeń, które na starcie posiadają usługę assistance. Takie pakiety to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż można skorzystać wtedy z usług firmy holowniczej za darmo.

źródło: http://holmot.pl

Add a Comment