Suplementy diety na budowę masy mięśniowej

Jeżeli Twoim celem jest budowa masy mięśniowej, pierwszym co musisz zrobić jest zadbanie o odpowiednią suplementację. Dzięki dobrze dobranym produktom zwiększysz wytrzymałość swoich mięśni, co pozwoli na spędzanie o wiele więcej czasu na siłowni.

Rozwój masy mięśniowej to złożony proces, który zależy od wielu czynników fizjologicznych. Podstawy są jednak znane już od wielu lat. Przede wszystkim:

 1. Zbuduj bodziec stymulujący syntezę białka – poddaj mięśnie odpowiedniemu napięciu w trakcie treningu oporowego.
 2. Stosuj dietę z nadwyżką kaloryczną.
 3. Postaw na odpowiednią suplementację – najlepsze będą odżywki węglowodanowo-białkowe.

Odżywka węglowodanowo-białkowa – co musisz o niej wiedzieć?

Posiłek w postaci proszku, jakim jest odżywka węglowodanowo-białkowa charakteryzuje się zwiększoną odpowiednią zawartością węglowodanów oraz białek. Suplement diety jest przez to bardzo kaloryczny. Proces budowania masy mięśniowej jest kontrolowany. Na pewno nie dojdzie do zalania ciała tkanką tłuszczową.

Najlepiej wybierać takie odżywki, które oparte są na białku serwatkowym, węglowodanach złożonych i prostych skrobiowych. Osiągnięcie dobrych efektów w takiej sytuacji będzie jak najbardziej możliwe.

Białko – podstawowe informacje

 • Najważniejszy składnik diety na budowę masy mięśniowej.
 • Odżywki białkowe charakteryzują się korzystnym aminogramem i są skoncentrowane.
 • Odżywki białkowe pozwalają na maksymalną syntezę białek mięśniowych przez wiele godzin.

Węglowodany – podstawowe informacje

 • Źródło energii dla organizmu.
 • Dostarczają monosacharydy.
 • Zwiększona ilość węglowodanów jest szczególnie ważna dla osób trenujących siłowo.

Kiedy warto zdecydować się na odżywkę na masę?

Odżywka na masę stanowi znakomite wsparcie podczas budowania masy mięśniowej. Towarzyszy procesowi rozrostu mięśni, który musi być ściśle kontrolowany, aby możliwe było osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Dobrze przyjmowana i dobrana, nie dopuści do odkładania tkanki tłuszczowej i zalania sylwetki.

Dodatkowo, odżywka na masę jest źródłem wielu dodatkowych składników, których do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nasz organizm. Zyskasz m.in. kolagen oraz kreatynę. Trening odbywający się z taką pomocą będzie miał bardzo dobry przebieg, a przy tym będzie niezwykle skuteczny.

W trakcie budowania masy mięśniowej zdecydowanie warto włączyć do codziennego rytuału stosowanie odżywki na masę. Pozwoli to osiągnąć dużo lepsze rezultaty, które będą widoczne gołym okiem.

Najlepsze odżywki węglowodanowo-białkowe, czyli jakie?

Najlepszym wyborem są odżywki, w których składzie znajdują się bardzo dobrej jakości składniki, a w szczególności białka i węglowodany. Dobrze, aby odżywki na masę mięśniową miały również w swoim składzie kreatynę, BCAA, kolagen oraz niezbędne witaminy.

PVL Mutant Mass – nowej klasy preparat na budowę masy mięśniowej

W produkcie PVL Mutant Mass (sprawdź aktualna cenę)zostały połączone najwyższej jakości źródła białka, które mają zróżnicowane wchłanianie. Suplement zawiera węglowodany złożone oraz kompleks zdrowych tłuszczy. Preparat przyczyni się do maksymalnego wzrostu masy mięśniowej.

Mieszanka białek Iso Stack zawiera:

 • mieszankę izolatów białek serwatki hydrolizaty białek serwatki –  białka o bardzo krótkim czasie wchłaniania.
 • WPC-85 i WPC-80 – są to koncentraty białek serwatki.
 • kazeinian wapnia, izolat białek mleka i micelarna kazeina – najwolniej wchłaniające się białka.
 • izolat białek jaja kurzego oraz izolat białek z żółtka jaja kurzego – najlepsze białko, jakie można wykorzystać w trakcie aktywności fizycznej.

Kompleks Clean Carb zawiera mieszankę węglowodanów o niskim IG. Skutecznie uzupełniane są zasoby glikogenu. Dzięki temu nie ma problemu z intensywnym wysiłkiem fizycznym podczas treningu. Można będzie wykonać więcej serii, jeżeli w krwiobiegu będzie odpowiednia ilość glukozy.

Kompleks Liptherm składa się z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych EFA oraz CLA i MC. Odgrywają one rolę w prawidłowej budowie i pracy stawów. Przyczyniają się do wzmocnienia odporności, a także hamują rozrost tkanki tłuszczowej.

Kompleks INTRASORB5 zajmuje się natomiast transportem mikroelementów.

Połączenie tych wszystkich kompleksów sprawia, że PVL Mutant Mass to produkt bardzo dobrze sprawdzający się przy budowaniu masy mięśniowej. Wystarczy jedną porcję preparatu, czyli 260 g zmieszać z 450-900 ml wody i przyjąć na 30 minut przed treningiem, aby cieszyć się ze spodziewanych rezultatów.

ON Serious Mass – najlepsze rozwiązanie na budowę masy mięśniowej

Preparat dostarcza wysokiej jakości białko, które pochodzi nie tylko z serwatki, ale również z kazeiny i białka jaj. Cała formuła została uzupełniona kreatyną oraz glutaminą. Produkt wspomaga regenerację mięśni, a także przyczynia się do ich wzrostu. Preparat bardzo dobrze smakuje, co jest spożywanie wiązało się będzie z dodatkową przyjemnością. Jest najlepszym rozwiązaniem, na jakie można zdecydować się podczas stosowania diety na budowę masy mięśniowej.

Szansa na beztłuszczową masę mięśniową

Z ON Serious Mass (sprawdź aktualna cenę) można będzie uzyskać beztłuszczową masę mięśniową, a także poprawić swoją kondycję fizyczną. Każdy sportowiec stosujący ON Serious Mass odczuje wyraźną różnicę. Będzie czuł się świetnie zarówno w trakcie treningu, jak i po jego zakończeniu. Uczucie zmęczenia nie będzie aż tak dotkliwe, co pozwoli na odbycie dłuższego i bardziej intensywnego treningu.

Produkt świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie codziennej diety. Mogą go stosować zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy trenujący jedynie rekreacyjnie. Szczególnie polecany jest osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowo-siłowe i kulturystykę.

Zasady stosowania ON Serious Mass

Preparat należy przyjmować każdego dnia, w porcjach podzielonych na 3 dawki. W dni treningowe 1/3 porcji należy przyjmować między posiłkami, a także bezpośrednio po treningu. Jeżeli treningu w danym dniu nie ma, 1/3 porcji należy zastosować między posiłkami.

Activlab Mass UP

Białko, które zostało wykorzystane w Activlab Mass UP (sprawdź aktualną cenę) jest najpopularniejszą formą stosowaną wśród osób ćwiczących. Występuje pod postacią koncentratu serwatki. Suplement diety jest także niezwykle wartościowy i dostarcza mięśniom potężną dawkę aminokwasów, dzięki zawartości BCAA i glutaminy. Preparat zapewnia niezbędną energię jeszcze przez długi czas po jego spożyciu.

Znaczenie dla skuteczności preparatu ma także mieszanka prostych i złożonych węglowodanów, które mają zróżnicowane tempo wchłaniania, przez co energia zostaje rozłożona w czasie. Organizm nie pobiera dzięki temu energii z żadnych innych źródeł.

Stosując ten suplement diety jesteś w stanie kontrolować przyrost masy mięśniowej, bez ryzyka zatłuszczenia sylwetki.

Jak stosować Activlab Mass UP?

100 g preparatu należy rozpuścić w 300 ml zimnej wody. Dla uzyskania najlepszych efektów, odżywkę należy stosować zarówno w dni treningowe, jak i te bez treningu. Preparat warto przyjmować między posiłkami oraz po zakończeniu treningu. Osiągnięcie odpowiednich efektów będzie wtedy jak najbardziej możliwe.

Add a Comment