Pomysły na umeblowanie recepcji – podpowiada ekspert salonu mebli biurowych w Katowicach

Recepcja jest to miejsce, z którym klient lub potencjalny pracownik firmy spotyka się na samym początku. Od tego jak wygląda recepcja zależy pierwsze wrażenie o firmie. Z tego względu należy dołożyć wszelkich starań, żeby prezentowała się ona efektownie. Pamiętajmy jednak, że nie tylko design się liczy. Recepcja powinna być również komfortowym miejscem dla odwiedzających, dlatego tak ważne jest zainwestowanie w najwyższej jakości meble biurowe.

Meble biurowe i nie tylko – od czego zacząć tworzenie recepcji?

To w jaki sposób umeblujemy recepcję w dużej mierze zależy od tego jaki jest profil naszej firmy. Miejsce to powinno swoją stylistyką nawiązywać do jej działalności. Należy również zastanowić się jacy goście będą nas odwiedzać, ile czasu będą spędzać w oczekiwaniu na wizytę, itp. Jeżeli potencjalnymi klientami naszej firmy są rodzice z dziećmi, warto jest zadbać o miejsce zabaw dla najmłodszych, dzięki któremu rodzice będą mogli w spokoju załatwić swoje sprawy. Bardzo ważne jest, żeby w recepcji znajdowały się takie meble biurowe jak wygodne krzesła, a także stolik dla gości. W sezonie jesienno-zimowym niezmiernie ważne jest, żeby odwiedzający siedzibę firmy mieli gdzie zostawić okrycie wierzchnie i parasole.

Niewątpliwie najważniejszym meblem w recepcji jest lada recepcyjna. W dobrze wyposażonym salonie mebli biurowych w Katowicach można znaleźć bardzo efektowne i funkcjonalne lady recepcyjne. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są lady recepcyjne projektowane na indywidualne zamówienie. Warto zadbać o to, żeby wszystkie meble recepcyjne charakteryzowały się solidnym wykonaniem, gdyż będą one bardzo eksploatowane.

Jak wybrać najlepszą ladę recepcyjną? – radzi ekspert z Katowic

Jedną z kwestii, które należy rozważyć przed zakupem lady recepcyjnej jest jej kształt. Właściciele wielu firm decydują się na wybór lad w kształcie litery L i U. Innym rozwiązaniem są proste lady modułowe. Lady są zazwyczaj dostępne w zróżnicowanych długościach, co pozwala bez problemu dostosować je do konkretnego biura.

Niezależnie od kształtu i stylistyki lady należy wybierać modele, które pokryte są wytrzymałym, odpornym na zarysowania materiałem. Warto mieć na względzie, że taki mebel pomimo intensywnej eksploatacji musi wyglądać nieskazitelnie, gdyż stanowi wizytówkę biura.

Dlaczego wysokiej jakości siedziska są takie ważne?

W żadnej recepcji nie powinno zabraknąć wygodnych krzeseł – zarówno dla personelu, jak i dla gości. Nawet jeżeli recepcjonista obsługuje gości na stojąco, nieprzerwane stanie przez kilka, a nawet kilkanaście godzin może być bardzo męczące. Z tego względu warto zadbać, żeby miał on do dyspozycji krzesło z regulowaną wysokością – można je znaleźć w każdym dobrym salonie mebli biurowych, w Katowicach i nie tylko.

Jako, że goście odwiedzający naszą firmę nie zawsze są w stanie załatwić wszystkie swoje sprawy od razu, należy koniecznie zaoferować im krzesła, na których będą mogli spocząć czekając na swoją kolej. Tego typu meble biurowe powinny być dopasowane do stylistyki wnętrza, a dodatkowo muszą być bardzo wytrzymałe. Oszczędzanie na krzesłach do recepcji i poczekalni, nie jest dobrym pomysłem. Wybór słabej jakości mebli prawdopodobnie zaowocuje koniecznością ich szybkiej wymiany.

W zależności od koncepcji recepcji alternatywą dla krzeseł mogą być fotele lub sofa.

Wybierzmy komfortowy stolik dla gości

W recepcji nie powinno zabraknąć stolika lub ławy dla gości, którzy będą mogli postawić na nich kawę lub herbatę i swoje osobiste rzeczy. Ciekawym pomysłem są meble posiadające miejsce na prasę lub książki, którymi goście mogą się zająć podczas oczekiwania na załatwienie swoich spraw.

W przypadku recepcji w placówce medycznej, w której często bywają dzieci, dobrze jest zadbać o dodatkowe meble dla najmłodszych. Powinny być one niższe, kolorowe i atrakcyjne wizualnie. Na takich stolikach warto umieścić kredki, kolorowanki, klocki i w zależności od pomysłu inne zabawki.

Zainwestujmy w szafy i wieszaki

Recepcja to miejsce, które powinno być przyjazne dla odwiedzających je gości. Powinni oni czuć się tu swobodnie. Z tego względu należy zadbać o wieszaki lub szafy, gdzie można pozostawić okrycia wierzchnie. Coraz powszechniejszym rozwiązaniem są również zamykane szafki, w których można przechowywać ważniejsze osobiste przedmioty.

Gdzie szukać mebli do recepcji w Katowicach?

W Katowicach znajdziemy dobrze wyposażone salony mebli biurowych. Warto się upewnić, że w ich ofercie obecne są meble i akcesoria do recepcji. W szybkim znalezieniu salonu, który spełni nasze oczekiwania pomoże nam internet.

Add a Comment