Pielęgnacja kwiatów doniczkowych – kwiaciarnia z Krakowa doradza

Kwiaty są najlepszymi przyjaciółmi każdego domu. Pokój z dużą ilością kwiatów doniczkowych jest o wiele przytulniejszy. Niestety, nie każdy wie jak pielęgnować kwiaty, stąd też częste stwierdzenia, że dana osoba nie ma ręki do kwiatów. A wystarczy poznać kilka prostych zasad.

Regularne podlewanie kwiatów

Kluczową rolę przy odpowiedniej pielęgnacji kwiatów odgrywa regularne podlewanie. Warto w tym względzie zasięgnąć rady fachowca, gdyż każda roślina ma nieco inne wymagania odnośnie częstości podlewania. Jeżeli nie wie się jaki jest gatunek danego kwiatka, to można również podlewać metodą na oko, czyli niewielkie ilości wody wlewać w momencie gdy ziemia jest sucha. W lecie podlewanie kwiatów doniczkowych powinno być o wiele częstsze niż zimą, kiedy to większość roślin wchodzi w stan wegetacji.

Jaką wodą podlewać kwiaty doniczkowe?

kwiaty z kwiaciarniOgólna zasada jest taka, że kwiatów doniczkowych nie powinno podlewać się wodą prosto z kranu. Ze względu na dużą zawartość kamienia, lepiej jest aby kranówka trochę postała, wówczas kamień osadzi się na dnie konewki, co będzie korzystniejsze dla kwiatków. W zależności od rodzaju roślin można stosować rozmaite odżywki, których zadaniem jest pobudzenie kwiatów do szybszego wzrostu. Woda powinna być zimna – kwiatki zarówno te cięte jak i doniczkowe nie przepadają za zbyt ciepłą wodą, która mogłaby sparzyć ich korzenie i łodygi.

Jak nawozić domowe rośliny?

W kwiaciarniach oraz sklepach ogrodniczych dostępne są nawozy oraz odżywki dedykowane konkretnym rodzajom roślin. Istnieją jednak bardziej uniwersalne metody nawożenia ziemi. Niektóre nawozy można przygotować w domowym zaciszu. Doskonale do nawożenia kwiatków nadają się na przykład skorupki z jajek, które są niezastąpionym źródłem azotu i węglanu wapnia.Wystarczy skorupki z jajek pokruszyć i wymieszać z ziemią. Domowymi odżywkami dla roślin mogą być również fusy z kawy czy woda z gotowania ziemniaków. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest naturalne pochodzenia nawozów.

Stanowisko roślin

Chcąc cieszyć się pięknymi roślinami, warto co nieco dowiedzieć się na temat preferencji każdego posiadanego gatunku. Niektóre kwiaty wolą bowiem stanowiska słoneczne, inne z kolei preferują cień. Są też rośliny, które mają różne upodobania w zależności od pory roku. Do takich roślin zalicza się między innymi storczyk oraz gwiazda betlejemska, które w okresie wegetacji preferują miejsca zdecydowanie zaciemnione.

Kwiaty balkonowe

Osobnym tematem są kwiaty balkonowe. Do ozdoby balkonu najlepiej nadają się gatunki kwiatów niskich, które dodatkowo odporne są na zmienne warunki atmosferyczne. Ich pielęgnacja wymaga o wiele więcej zachodu niż ma to miejsce w przypadku kwiatów doniczkowych trzymanych w domu. Warto także pamiętać aby kwiaty usunąć z balkonu już przy pierwszych przymrozkach, w przeciwnym razie, rośliny mogą przemarznąć i nie będzie już dla nich wówczas ratunku.

Gdzie zamówić kwiaty z dostawą w Krakowie?

Kwiaciarnia krakówKwiaciarnia internetowa to najlepsze miejsce do tego, aby zamówić kwiaty z dostawą pod wskazany adres. Szeroki wybór bukietów sprawi, że na każdą okazję znajdzie się coś odpowiedniego. Kwiaty mogą zostać dostarczone nawet tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z rożnych względów nie mogą wręczyć bukietu kwiatów osobiście. Zapraszamy na http://prokwiaty.pl/

Add a Comment