Dlaczego warto skorzystać z porad projektanta wnętrz

Nie da się ukryć, że wybudowanie domu czy zakup mieszkania to ważny czas w życiu każdej osoby. Oczywiście istotny jest nie tylko moment zakupu nieruchomości, lecz także to, by urządzić ją w taki sposób, by była przytulna, ale jednocześnie funkcjonalna. Większość osób nie ma doświadczenia w zakresie projektowania wnętrza mieszkania. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest zlecenie tego architektowi wnętrz.

Kiedy warto zdecydować się na współpracę z projektantem wnętrz

Projektowanie wnętrzKorzystanie z usług architekta ma wiele zalet. Co prawda sporo osób sądzi, że jest to rozwiązanie bardzo drogie, jednak mimo to warto rozważyć zdecydowanie się na taką współpracę, niesie bowiem za sobą liczne korzyści. Jedną z ważniejszych kwestii jest to, że projektant wnętrz po zobaczeniu planu nieruchomości może zaproponować wprowadzenie zmian, które sprawią, że mieszkanie będzie bardziej ustawne, a tym samym stanie się bardziej funkcjonalne. Dodatkowo osoba, która na co dzień zajmuje się aranżacją wnętrz doskonale wie, jakie rozwiązania dobrze się sprawdzają, a których lepiej unikać. Oczywiście żadna z propozycji architekta nie może zostać wprowadzona w życie do momentu, w którym właściciele mieszkania jej nie zaakceptują. Jak w takim razie przebiega współpraca projektanta z klientami?

Podstawą jest zorganizowanie spotkania, w czasie którego specjalista będzie mógł obejrzeć mieszkanie, a także dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów. Następnie projektant prowadzi długą rozmowę ze swoimi klientami, podczas której pyta o ich oczekiwania oraz gusta. To czas, w którym właściciele mówią jaka powinna być kolorystyka mieszkania oraz czy powinno ono zostać urządzone w stylu nowoczesnym, klasycznym, czy może jeszcze innym. Po takiej rozmowie architekt może przystąpić do pracy. Co ważne w przypadku, gdy klient jest osobą bardzo zajętą „wywiad” może odbywać się telefoniczne, lub za pośrednictwem poczty mailowej.

Liczne zalety współpracy z architektem wnętrz

Projektowanie wnętrz kuchniJedną z kwestii trapiących osoby zlecające wykonanie aranżacji wnętrza jest budżet. Sporo ludzi ma obawy, że architekt będzie tworzył aranżację nie patrząc na koszty. Takie założenie jest mylne, bowiem klienci już na początku współpracy określają jak dużą kwotę mogą przeznaczyć na wykończenie mieszkania. Dzięki temu projektant wnętrz od początku wie jak dużym budżetem dysponuje. Ponadto wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeśli zleci projektowanie wnętrz profesjonaliście może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak to możliwe? Każdy architekt wnętrz na co dzień współpracuje ze sklepami oferującymi materiały wykończeniowe. Dzięki temu w większości z nich ma kilku, a nawet kilkunastoprocentowe zniżki, które może przekazać swoim klientom. W ten sposób właściciele mieszkania mogą zaoszczędzić sporą sumę kupując produkty niezbędne do wykończenia mieszkania.

Coraz większa rzesza ludzi kupuje nieruchomość z zamiarem mieszkania w niej przez zaledwie kilka lat. Takie osoby, zlecając zaaranżowanie wnętrz architektowi, zyskują nie tylko przytulne mieszkanie pełne funkcjonalnych rozwiązań, ale także nieruchomość, która będzie atrakcyjna dla potencjalnych kupców. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań wartość mieszkania rośnie, a tym samym po kilku latach sprzedanie go nie tylko nie będzie trudnym zadaniem, lecz jednocześnie możliwe będzie uzyskanie bardzo atrakcyjnej ceny. Jak widać współpraca z osobą zajmującą się projektowaniem wnętrz ma sporo zalet. Warto się na nią zdecydować, by móc z niej czerpać liczne korzyści przez długi czas.

źródło: DreamDesign

Add a Comment